ارسال های فرم

در این فرم ارسال های کاربران در فرم را مشاهده خواهید کرد . این صفحه به دو پنل بالایی و پایینی تقسیم می شود در پنل پایینی ارسال های کاربران در یک لیست (Grid) نمایش داده می شود .
این لیست دارای قابلیت مرتب سازی محتویات (Sorting) و نیز فیلترینگ بر حسب تمامی ستون ها و بصورت ترکیبی می باشد. بنابراین با استفاده از آن می توانید انواع گزارشات مورد نظر را ایجاد نموده و نتیجه را بصورت فایل دانلود نمایید .

ارسال های فرم آنلاین

جدید

افزودن رکورد جدید به فرم جاری. هنگامی که از آنلاین فرم جهت توسعه نرم افزار استفاده میکنید و کاربرانی تعریف نموده و مجوز دسترسی به این فرم را به آنها اعطا نموده اید ، کاربران شما براحتی می توانند در این فرم اطلاعات را وارد کنند (Data Entry کنند)

ویرایش

با زدن این کلید فرم به حالت ویرایش می رود در این هنگام با انتخاب هر رکورد از لیست رکورد ها ، محتویات آن در پنجره نمایش ، بروز رسانی شده و با تغییر مشخصات و زدن کلید ذخیره خود فرم ، اطلاعات آن رکورد بروز رسانی خواهند شد. پس از اتمام بروز رسانی یک و یا چند ارسال می توانید با زدن مجدد این کلید به حالت نمایش برگردید

ایمیل

ارسال محتویات یک رکورد به ایمیل شما از طریق این کلید انجام خواهد شد

پرینت

پرینت محتویات یک رکورد از طریق این کلید انجام خواهد شد

حذف

حذف یک ارسال از طریق این کلید انجام میگردد .

توضیحات

بازای هر ارسال می توانید تعدادی یادداشت را ذخیره نمایید . این یادداشت ها در آزمون های آنلاین و کارتابل ها و یا هر سیستمی که احتیاج به ذخیره Note و یادداشت بازای هر ارسال باشد . کاربرد دارند

نمایش یک ارسال

نمایش مفصل و کامل یک ارسال و همچنین امکان دانلود فایل های ضمیمه شده هر ارسال در این قسمت وجود دارد

صدور و حذف گروهی

هنگامی که می خواهید گروهی از ارسال ها را حذف نموده و یا آنها را بصورت فایل دانلود نمایید ابتدا این کلید را زده و از پنل نمایش داده شده کلید مناسب را انتخاب نمایید.

مرتب سازی و فیلترینگ

امکان مرتب سازی لیست ارسال ها و نیز فیلترینگ ارسال ها با حرکت نشانگر ماوس بروی نام هر ستون فراهم میگردد

تنظیمات ستون های گرید

با زدن این کلید لیست ستون های گرید نمایش داده شده و می توانید ستون های مورد نظر جهت نمایش و یا مخفی شدن را انتخاب نمایید

صدور

هنگامی که می خواهید اطلاعات ارسالی به فرم را بصورت فایل دانلود نمایید با زدن این کلید دیالوگ انتخاب فرمت مورد نظر شما بازشده و با انتخاب یکی از 4 فرمت Excel , csv, tab delimited , xml اطلاعات ارسالی را بصورت فایل دانلود نمایید

حذف

با زدن این کلید آن تعداد رکورد که در گرید نمایش داده می شوند از سامانه حذف میگردند . می توانید ابتدا از طریق فیلترینگ تعدادی رکورد را انتخاب نموده و آنگاه آنها را بوسیله این کلید حذف نمایید.

انصراف

بستن این پنل و نمایش تمام صفحه گرید

آخرین ارسال ها

با زدن این کلید لیست ارسال ها نمایش داده می شود که بطور پیش فرض آخرین ارسال ها در ابتدای لیست می باشند .

صدور و حذف گروهی

با زدن این کلید در کنار لیست پنلی نمایش داده می شود که با استفاده از ان می توانید مقادیر موجود در لیست را حذف کرده و یا از آنها خروجی گرفته و بصورت فایل اکسل دانلود نمایید .

نکته

لازم به ذکر است اگر در لیست فیلتر و یا فیلترهایی را اعمال کرده باشید . " عملکرد گروهی " بروی آن ارسال ها عمل خواهد کرد. بنابراین در هنگام عمل حذف دقت فرمایید مجموعه ارسال های موجود در لیست در کلیه صفحات حذف خواهند شد و نه فقط در صفحه جاری .

لیست (Grid)

با قراردادن نشانگر ماوس بروی تیتر هر ستون فلش کوچکی در ان نمایش داده می شود با کلیک بروی آن امکان مرتب سازی لیست بر حسب آن ستون و یا فیلترینگ مقادیر موجود در لیست ، وجود خواهد داشت.
با کلیک بروی هرردیف از لیست آن رکورد ( ارسال) انتخاب شده و در پنل بالای صفحه . آن ارسال را بطور مفصل مشاهده خواهید کرد . و نیز امکان اعمالی نظیر ارسال به ایمیل ، چاپ و یا حذف همان ارسال وجود خواهد داشت . که در پنل بالای صفحه و در سمت راست کلید های آن موجود می باشند
همچنین می توانید برای هر ارسال تعدادی یادداشت و یا توضیحات نیز ذخیره نمایید. که امکان آن در همان پنل موجود می باشد.
لازم به ذکر است هر کدام از ستونهای شما دارای امکان فیلترینگ مربوط به خود را می باشند و در صورت اعمال فیلتر بروی چندید ستون شروط با هم ترکیب میشوند . بنابراین امکان ساخت هرنوع گزارش با فیلترهای ترکیبی وجود خواهد داشت .
در سمت راست لیست ، کلید سبز رنگی وجود دارد که از آن برای نمایش و یا عدم نمایش یک ستون می توان استفاده نمود.

نکته

در هنگام استفاده از پنل صدور و حذف گروهی دقت نمایید تعداد ارسالی که عمل حذف و یا "صدور" بروی آنها اعمال می شود در بالای همان پنل نمایش داده می شود و این ایتم از بروز اشتباهات احتمالی میکاهد .

ارسال های فرم

سوالات متداول ارسال های فرم

 • چگونه اطلاعات یک فرم را دانلود کنم ؟

  ابتدا کلید صدور و حذف گروهی را بزنید انگاه از پنل نمایش داده شدن کلید صدور را انتخاب نمایید . امکان صدور اطلاعات به 4 فرمت Excel , CSV , Tab Delimited , Xml وجود دارد

 • آیا می توانم ارسال ها را ویرایش کنم ؟

  بله با استفاده از کلید ویرایش به مد ویرایش برورید . آنگاه با انتخاب هر ارسال از گرید امکان ویرایش و ذخیره آن وجود دارد .

 • کاربر کلید جدید چیست ؟

  هنگامی که از آنلاین فرم برای توسعه یک نرم افزار تحت وب استفاده کرده اید و گروهی از کارمندان شما می خواهند اطلاعات (مثلا مشتریان) را ثبت نمایند . اگر مجوز های لازم را به آنها داده باشید انگاه امکان درج اطلاعات با استفاده از کلید جدید راخواهد داشت در حالتی که کلیه اطلاعات وارد شده قبلی را مشاهده نموده و امکان فیلترینگ آنها را دارند.

 • چگونه می توانم یک ارسال را به ایمیل بفرستم ؟

  پس از انتخاب یک ارسال از Grid (لیست) پایین صفحه ، کلید ایمیل واقع در پنل سمت راست صفحه را بزنید . با این عمل دیالوگی نمایش داده خواهد شد که آدرس ایمیل مقصد را از شما می خواهد . با وارد کردن آدرش ایمیل و کلیک بروی دکمه ارسال محتویات یک ارسال به ایمیل فرستاده خواهد شد .

 • اگر بخواهم در مورد یک ارسال کاربر نکته ایی را جهت یادآوری بعدی ذخیره کنم ، چه باید بکنم ؟

  پس از انتخاب یک ارسال از Grid (لیست) پایین صفحه در پنل سمت راست در قسمت توضیحات امکان ذخیره توضیحات برای هر ارسال وجود دارد که مسلما وابسته به همان ارسال خواهند بود و با انتخاب دوباره همان ارسال ، این توضیحات بارگزاری و نمایش داده خواهند شد .

 • چگونه در میان تعداد انبوه ارسال ها ، و یا گروهی از ارسال ها را فیلتر نمایم ؟

  در Grid (لیست) پایین صفحه امکان انجام انواع فیلترینگ بروی داده های ارسالی وجود دارد.
  روش کار بدین صورت است که با قراردادن نشانگر ماوس بروی نام هر ستون در Grid فلش کوچکی بروی تیتر آن ستون نمایش داده می شود که با کلیک بروس آن دیالوگی برای شما باز می شود که در آن می توانید اطلاعات را بصورت صعودی و یا نزولی مرتب سازی Sort نمایید و نیز با وارد کردن مقادیر مورد نظر اطلاعات ارسال ها را فیلتر نمایید .